پیام مدیرکل تبلیغات اسلامی به مناسبت حلول ماه ذی القعده

1400/03/22 تعداد بازدید: 81
print
پیام مدیرکل تبلیغات اسلامی به مناسبت حلول ماه ذی القعده

 مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان، به مناسبت حلول ماه ذی القعده و میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) پیامی صادر کردند.

 

متن پیام بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

روزاول ماه ذی القعده سالروز میلاد سراسر نور حضرت فاطمه معصومه( س)را به همه محبان وپیروان اهلبیت( ع) خصوصا دختران مسلمان وشیعه ومحبت اهلبیت ،بالاخص دختران ولایی ،انقلابی و جهادی سرزمین پرافتخار ایران تبریک عرض می کنم .

مهمترین وبزرگترین ویژگی حضرت فاطمه معصومه ( س) این است که ایشان فدایی ولایت بود وفدای ولایت شد، کاروانی که آنحضرت از مدینه حرکت داد ،کاروانی است که حداقل ۴۰۰مردجنگی از بنی هاشم وچه بسا از شیعیان، این کاروان را همراهی می نمودند.

اندکی تامل واندیشه حول این مساله به خوبی نمایان می سازد که همراه کردن چنین جمعیت عظیمی نه برای یک سفر عادی ودیدار معمولی با برادر است بلکه برای محافظت وحمایت از امام زمان خویش و ولی خداست و بر این اساس احساس می کند الان شرایط وزمانه به گونه ای است که ولی خدا وامام زمانش تنها مانده وغریب است وباید با تمام توان او را یاری کند لذا با چنین کاروانی حرکت کرد .

درساوه یا اطراف آن شهر جنگی بین این کاروان ودشمنان اهلبیت ( ع) رخ می دهد ودراین جنگ پیش روی آن حضرت ،افراد کاروان بعداز جنگ نمایانی به شهادت می رسند. 

امابه نظر می رسد تعبیرصحیح تر اینست که ایشان مثل عموی غریبش حضرت ابوالفضل العباس ( ع) که بعداز تیرخوردن به مشک ،امیدش را از دست داد ،عباس وار آن هنگام که دید یاری برای یاوری امام زمان و ولی خود ندارد درجای خود ماند وباچشمانی خیره به سرزمین طوس دارفانی را وداع گفت. 

زندگی کوتاه آن بزرگوار الگویی جاودان برای همه دختران اهلبیتی است که راه دختر اهلبیتی جز حمایت از ولی ویاری ولی خدا و امام  زمان نیست،امیدآنکه حرکت پرشتاب دختران عاشق اهلبیت ( ع) و دوستدار بی بی فاطمه معصومه ( س) در سرزمین ما جز این نباشد. 

 

والسلام علیکم ورحمت الله وبرکاته

 

محمد مهدی نبی زاده

نظرات

 نام:
*نظر:
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک