EN FA

نحوه برگزاری طرح «زندگی با آیه‌ها» در خوزستان تشریح شد

1403/01/07 تعداد بازدید: 72
print
نحوه برگزاری طرح «زندگی با آیه‌ها» در خوزستان تشریح شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان، مهمترین فعالیت‌های این اداره کل در خصوص برگزاری طرح «مسطورا» در استان را تشریح کرد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در نظر دارد امسال در قالب رویش قرآنی به موضوع قرآن توجه ویژه‌ای داشته باشد و به همین منظور ۵۰ فراز قرآنی انتخاب شد که موضوعات اصلی در آن نهادینه شده که قرار است در ماه رمضان به صورت ویژه به آن‌ها پرداخته شود تا جامعه مخاطب از استان‌های مختلف با این آیات ارتباط برقرار کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان با اشاره به اینکه مسئله کانونی در اهتمام دسته جمعی و اجرای طرح «مسطورا»، توجه به مضامین و مفاهیم پایه زندگی‌ساز قرآن، در متن فعالیت و زندگی همه علاقه‌مندان به کتاب آسمانی به خصوص دانش‌آموزان است، بیان کرد: در خوزستان نیز برنامه‌های متنوعی برای این ۵۰ آیه قرآنی دیده شده که از جمله آن می‌توان به پویش تلویزیونی مسابقه روزانه ماه رمضان با موضوع آیات در نظر گرفته شده اشاره کرد. در این مسابقه روزانه پنج کارت هدیه ۱۰ میلیون ریالی ویژه هم استانی‌های خوزستانی در نظر گرفته شده که پس از قرعه کشی به آن‌ها اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع جز خوانی قرآن گفت: در سراسر خوزستان قریب به ۴۰۰ کرسی جزءخوانی قرآن وجود دارد که به این آیات انتخاب شده توجه شده است و روحانیان قرآن که از طرف سازمان تبلیغات اسلامی اعزام می‌شوند به این موضوعات می‌پردازند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان، موضوع دیگر را تبلیغات محیطی اعلام و عنوان کرد: با همکاری معاونت فرهنگی و روابط عمومی شهرداری اهواز و همچنین ادارات تبلیغات اسلامی در سراسر استان، قریب به ۲۵۰ بیلبورد شهری در اهواز و دیگر نقاط استان منور و مزین به آیات قرآنی می‌شوند که این در نوع خود بی‌نظیر است.

حجت الاسلام اخوان صباغ خبر داد: شورای هیأت‌های مذهبی در شب‌های قدر، مراسم وفات‌ها و شهادت‌های اهل بیت (ع) و میلاد اهل بیت (ع) در ماه رمضان، برنامه ویژه‌ای برای ترویج این ۵۰ آیه قرآنی در نظر گرفته‌اند.

نظرات

 نام:
*نظر:
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک